,,35lat Last Christmas” – czyli historia zespołu Wham! oraz świątecznego singla , tej grupy.

Zespół Wham ! został założony w 1981 roku przez George’a Michaela i Andrew Ridgeleya. Mieli oni wówczas po 18 lat i byli przyjaciółmi, znającymi się ze szkoły Bushey Meads School w Watford. Przed założeniem Wham! koledzy występowali razem w zespole The Executive, grającym muzykę ska. Gdy formacja się rozpadła, Michael i Ridgeley chwytali się przeróżnych zajęć, m. in. pracowali jako kelnerzy w klubie „Club Tropicana” oraz jako bileterzy w północnym Londynie. W zespole Wham! rola głównego wokalisty, kompozytora, okazjonalnie instrumentalisty i producenta należała do George’a Michaela, jednakże to wkład Andrew Ridgeleya jako specjalisty od wizerunku miał ogromny wpływ na późniejszą popularność Wham!. Ridgeley przekonał Michaela, że grupa sukcesywnie powinna zmieniać wizerunek.  W 1984roku zespół wydał na podwójnym singlu wraz z utworem „Everything She Wants”, utrzymaną w świątecznych klimatach piosenkę „Last Christmas” W tym samym roku utwór zajmuje 2. miejsce na brytyjskiej listy przebojów,przegrywając 1. miejsce z również traktującą o tematyce świątecznej piosenką „Do They Know It’s Christmas?”, stworzoną przez projekt Band Aid w ramach działalności charytatywnej (dochody ze sprzedaży singla z piosenką zostały przeznaczone na walkę z głodem w Etiopii).