Kolejny sukces Igi

Po wygranej w Dosze i awansie na czwarte miejsce w rankingu WTA Iga Świątek wzięła udział w kolejnym turnieju tenisowym. Był nim Indian Wells .Jest to turniej rangi 1000 i brali w nim udział najlepsi tenisiści  i i tenisistki na ziemi . W imprezie była rozstawiona wysoko i z pierwszej rundy była zwolniona. W drugiej rundzie zagrała  z  Angeliną Kaleminą z Ukrainy. Po trzysetowym  pojedynku wygranym 5:7, 6:0,6:1 awansowała dalej.

Następną przeciwniczką Polki była Niemka Andżelika Kerber . Wygrała z nią 6:4, 2:6, 6:3 i tu trafiła na Amerykankę Medison Keis . Z  nią też wygrała 6:1, 6:0 i awansowała do półfinału turnieju . O finał miała zagrać z Rumunką Simoną Halep i tu też wygrała 7:5, 6:4 . W finale zagrała z Greczynką Marią Sakkari .Tu poszło jej rewelacyjnie wygrywając gładko 6:4, 6:1 .

Po wygraniu tego turnieju dopisano jej kolejne 1000 punktów i awansowała  na drugie miejsce w rankingu. Tak wysoką lokatę długo miała Agnieszka Radwańska .Przeczytałem , po tym  sukcesie zarobiła kolejne pięć milionów złotych .Doszły wieści , że ma szansę awansować na pierwsze miejsce ponieważ liderka Australijka Ashlei Garbari rezygnuje z gry w tenisa i należy czekać kiedy Iga ją przeskoczy .To będzie najwyższe miejsce w historii Polskiego tenisa.

Zdjęcie ze Sportowefakty.pl z dnia 21.03.2022 roku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *