Lewandowski najlepszym sportowcem na świecie

Światowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej jak co roku przeprowadziło głosowanie na najlepszych sportowców świata. Wśród mężczyzn drugi rok z rzędu triumfował kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski.

AIPS (International Sports Press Assotiation) po raz kolejny przeprowadziło głosowanie mające wyłonić najlepszych sportowców globu. Wzięło w nim udział 529 dziennikarzy ze 114 krajów . Wśród kobiet wygrała gwiazda jamajskiej lekkoatletyki, Elein Thompson, która zdobyła trzy złote medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z kolei wśród panów po raz drugi z rzędu triumfował Robert Lewandowski. Drugie miejsce zajął kierowca Formuły 1 Max Verstappen, a trzecie – Lionel Messi, który niedawno zdobył swoją siódmą w karierze Złotą Piłkę.

Napastnik reprezentacji Polski otrzymał od jurorów 435 punktów . Vestappen, który w grudniu w niesamowitych okolicznościach zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata, dostał ich 349 . Z kolei Messi miał 314 „oczek,,. Stowarzyszenie na swojej stronie internetowej wymieniło dokonania Lewandowskiego w 2021 roku. Zdobył on 69 bramek w 59 meczach dla Bayernu Monachium i kadry narodowej. Trzeci raz z rzędu został najlepszym strzelcem grającym w Europie. Dołożył do swojej gabloty dziewiąte mistrzostwo Niemiec, szósty krajowy Superpuchar oraz pierwsze klubowe mistrzostwo świata . Do tego dochodzi wiele wyróżnień indywidualnych takich jak właśnie zwycięstwo w plebiscycie AIPS.

Zdjęcie, źródło: Sportowefakty.pl z dn. 29.12.2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *