Dwie bramki i asysta Lewandowskiego

Robert Lewandowski, który na trafienie czekał ponad 400 minut, zdobył dwie bramki i dołożył do tego asystę w wygranym przez Bayern spotkaniu przeciwko VfL Wolfsburg.

Bayern do spotkania z Wilkami przystąpił po serii trzech spotkań bez zwycięstwa. Podopieczni Niko Kovaca od początku narzucili swój styl gry i zdominowali rywala, jednak dopiero w 30. minucie Lewandowski wykorzystał podanie Hummelsa i w sytuacji sam na sam nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi rywali. Na początku drugiej połowy Lewandowski wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych rywali i mógł świętować swe drugie trafienie w tym meczu. W 57. minucie z powodu swej drugiej żółtej kartki boisko opuścił Arjen Robben, co wykorzystali gospodarze sześć minut później zdobywając bramkę kontaktową. Odpowiedź mistrzów Niemiec nastąpiła kilka minut później, gdy podanie Lewandowskiego wykorzystał Rodriguez, ustalając wynik spotkania na 3:1.