85 Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2019 Roku

Zdjęcie z www.wp.pl z dnia 05.01.2020 roku

Po raz 85 pod patronatem Przeglądu Sportowego wybrano najlepszą dziesiątkę naszych sportowców z 2019 roku .Kibice wysyłali smsy pod numery wytypowanych zawodników .

-W pierwszej kolejności wytypowano trenera roku . Została nim Jolanta Kumor trenerka czterokrotnego Mistrza Świata w rzucie młotem Pawła Fajdka .

-Następne wyróżnienie dostała drużyna roku . Została nią reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn .

-Nagrodę specjalną dostał Witold Bańka , który jest przedstawicielem Światowej Agencji Antydopingowej.

-Nagrodę serce dla sportu dostała fundacja Marcina Gortata o nazwie Mierz Wysoko

-Nagrodę ekstremalną dostała nasza tenisistka Agnieszka Radwańska10 miejsce zajął Mateusz Ponitka koszykarz, 9 był Marcin Lewandowski biega na 1500 metrów, 8 miejsce zajął Piotr Lisek skacze o tyczce 7 był Wilfredo Leon gra w siatkówkę .

Po przerwie były inne wyróżnienia :

-Sport bez barier Lucyna Krosnobys pcha kulą jeżdżąc na wózku inwalidzkim

-Sport bez barier Fundacja Niepełnosprawnych W Drodze Na Szczyt

Ze sportowców 6 miejsce zajął Kamil Stoch skoczek narciarski , 5 był Dawid Kubacki skoczek narciarski , 4 miejsce zajęła sztafeta 4×400 metrów pań w składzie Izabela Gart- Witan , Patrycja Wyciszkiewicz- Zawadzka , Małgorzata Hołub-Kowalik , Justyna Święty-Ersetic ,3 był Paweł Fajdek rzut młotem , 2 miejsce zajął Robert Lewandowski piłka nożna ,1 był Bartosz Zmarzlik żużel

Od wielu lat na początku roku prawdziwi kibice czekają na wybór najlepszego naszego sportowca roku .To jest bardzo ciekawe rozstrzygnięcie .