Przedświąteczny triumf Stocha w Engelbergu

Zdjęcie ze Sportowefakty.pl z dnia 21.12.2019 roku

W szwajcarskiej miejscowości Engelberg 21.12.2019 roku odbyły się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich . W tym sezonie po raz pierwszy świetnie spisał się nasz zawodnik Kamil Stoch , któremu skoki na odległość 138 i 136 metrów dały zwycięstwo . Drugi był Austriak Stefan Kraft , który skoczył 134,5 i 137 metrów , trzeci był Niemiec Karl Gaiger po skokach 133,5 i 135 metrów .

Z naszych zawodników oprócz pierwszego Stocha ósmy był Piotr Żyła 133,5 i 130 metrów , dwudziesty drugi był Dawid Kubacki 130 i 122 metry , dwudziesty piąty był Stefan Hula 123,5 i 122 metry , trzydziesty czwarty był Maciej Kot 124,5 metra , trzydziesty dziewiąty był Klemens Murańka 117 metrów .

To zwycięstwo Stocha jest wielką nadzieją naszych kibiców na sukces Polaka w zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni .

 

2 Comments Add yours

  1. Karolina pisze:

    Heniu! Jak miło jest mi czytać wszystkie Twoje posty na portalu! Jesteś moim najbardziej sumiennym i aktywnym Dziennikarzem 🙂
    Życzę Ci dużo dobra, ciepła i miłości w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

  2. Henryk Huzarski pisze:

    Dzięki za wspaniałe słowa . Tobie i rodzinie życzę szczęścia i zdrowia przez cały czas .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *