Rosjanie mogą zablokować miliardową inwestycję w Policach

 

Zdjęcie pobrane  na www.wp.pl  dnia 13.11.2019 roku

Nad Zalewem Szczecińskim powstanie jeden z najnowocześniejszych zakładów chemicznych w tej części Europy wykorzystujący najbardziej efektywne technologie . Projekt Polimery Police jest zatem inwestycją kluczową nie tylko dla Grupy Azoty , ale również dla całej naszej gospodarki mówił jeszcze w marcu tego roku premier Mateusz Morawiecki .

Polimery Police to gigantyczna inwestycja warta ponad 5 miliardów złotych . Za tę kwotę do 2022 roku ma powstać jak wspomniałem wcześniej najnowocześniejsza fabryka w historii całego polskiego przemysłu chemicznego . Rocznie zakłady w Policach mają produkować 429 tysięcy ton polipropylenu .

Problem w tym ,że inwestycję zaczęli torpedować Rosjanie . Police mają spółkę matkę Acron , która ma 20% akcji . Jest to spółka Rosyjska . Na zgromadzeniu akcjonariuszy podczas głosowania jej przedstawiciele byli przeciwni inwestycji . Tłumaczą , że z tego powodu przez kilka lat nie będą otrzymywać oczekiwanej przez nich dywidendy .

Największym interesem było by gdy byśmy kupowali od nich sól potasową , co było by obopólną korzyścią . Cały plan może się przeciągnąć , gdy sprawa pójdzie na drogę sądową . To jest bardzo trudna sytuacja . Dla wspólnej korzyści jakoś się trzeba będzie dogadać .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *