Kwiatkowski wygrał etap na Tour de France

Zdjęcie z www.onet.pl z dnia 17.09.2020

Michał Kwiatkowski (Team Ineos) wygrał 18. etap Tour de France. Polak stoczył bratobójczą walkę z Richardem Carapazem, zawodnikiem teamu Ineos. Obaj kolarze wpadli na metę z potężną przewagą nad rywalami. Obaj trzymali się za barki, ale to Kwiatkowski był odrobinę szybszy od kolegi.

30-letni Polak na metę w La Roche-sur-Foron przyjechał w towarzystwie kolegi z zespołu Ineos Grenadiers, Ekwadorczyka Richarda Carapaza. Dla Michała Kwiatkowskiego to historyczna chwila, bo do tej pory tylko trzem Polakom udało się wygrać etap w Tour de France. Wcześniej tej sztuki dokonali: Zenon Jaskuła (1993 rok), Rafał Majka (2014 i 2015) i Maciej Bodnar (2017).

2 Comments Add yours

1. Karolina Lewandowska pisze:

Heniu!
    Bardzo Ci dziękuję za artykuł na temat naszego znakomitego kolarza. Widzę, że nawet pomimo obowiązków związanych z pracą, znajdujesz jeszcze czas na rozwijanie swoich zainteresowań – oby tak dalej! 🙂 Mam nadzieję, że znajdziesz kiedyś czas, żeby nas odwiedzić w Stowarzyszeniu.
    Pozdrawiam serdecznie,
    Karolina

2. Henryk Huzarski pisze:

Karolina!
    Dziękuję za wklejenie artykułu i wpis pod moim adresem. Bardzo tęsknię za Wami
    .Postaram się przyjechać na jedne z zajęć w Stowarzyszeniu.
    Pozdrawiam wszystkich,
    Heniek